Szukaj

Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła rok A 25.10.2020 roku

1. Przypominam, że z racji panującej pandemii na terenie kościoła obowiązuje zakrywanie ust i nosa, dodatkowo ograniczenie ilości osób do 1 osoby na 7 metrów kwadratowych czyli do 110 osób. Jednocześnie przypominam, że obowiązuje dla osób starszych i chorych dyspensa udzielona przez księdza Biskupa od uczestnictwa we Mszy św.

2. W następną niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych,. Z racji panującej pandemii i zaleceń władz cywilnych i kościelnych w tym roku nie odbędą się na cmentarzach w Ostrołęce tradycyjne procesje i nie będzie odprawiana Msza św. na cmentarzu, dotyczy to obydwu dni Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego 2 listopada. Zapraszamy na wspólna modlitwę w intencji zmarłych do kościoła we Wszystkich Świętych w godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Również prosimy zgodnie z zaleceniami by rozłożyć odwiedziny na cmentarzach w czasie. W Dzień Zaduszny we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych w naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Prosimy o zachowanie dystansu na cmentarzach jak również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Od 1 listopada przez cały listopad (zgodnie z zarządzeniem Papieża Franciszka) można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

3. Gdyby ktoś chciał zamówić Nowennę Żałobną to podobnie jak w latach ubiegłych przy bocznym ołtarzyku koło Piety są wyłożone specjalne karteczki. Proszę wpisać bardzo wyraźnie swoich bliskich zmarłych i z dobrowolną ofiarą proszę złożyć w koszyczku na bocznym ołtarzu. Nowennę Żałobną rozpoczynamy w Dzień Zaduszny o 17.30, składa się z Mszy św. różańca żałobnego i czytanych przed Mszą św. wypominek Nowenny Żałobnej.

4. Wypominki całoroczne można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki to całoroczna modlitwa za zmarłych odmawiana w każdą niedzielę przed Mszami Świętymi.

5. W związku sytuacją pandemii, i ograniczeniem spotkań do 5 osób odwołujemy spotkania w grupach na czas trwania ograniczeń. Również odwiedziny chorych w pierwszy piątek są odwołane ( tylko w nagłej potrzebie po uzgodnieniu).

6. Podajemy program roznoszenia opłatków.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Program roznoszenia opłatków

Program Roznoszenia Opłatków (bloki od godz. 19.00, sobota od godz. 13.00) 26, 10 poniedziałek Żeromskiego blok 90 27, 10 wtorek Zofii Rogalewicz 5 28, 10 środa Zofii Rogalewicz 7 29, 10 czwartek Zofi