top of page
Szukaj

Pielgrzymka do Fatimy od 9 do 15.07.2023 program

Zaktualizowano: 11 mar

PIELGRZYMKA PORTUGALIA, HISZPANIA


09-15.07.2023

Fatima , Lizbona, Porto , Santiago De Compostela , Braga, Coimbra , Batalha , Alcobaca , Nazare

DZIEŃ 1

LOTNISKO WARSZAWA – LOTNISKO LIZBONA – PRZEJAZD DO HOTELU W FATIMIE

Zbiórka o godz. 10.00 na lotnisku Chopina w Warszawie , odprawa bagażowa i paszportowa, wylot 12:45 Przylot do Lizbony na godz. 16:00 – czasu lokalnego. Odbiór bagażu i przejazd do hotelu w Fatimie Zakwaterowanie w hotelu . Obiadokolacja. Wspólne wyjście z hotelu– spacer do Sanktuarium . Przejście do Kaplicy Objawień. Uczestnictwo w wieczornych modlitwach (Różaniec w Kaplicy Objawień) i procesja ze świecami. Indywidualny powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2

FATIMA

Śniadanie . Zbiórka w recepcji i wspólne wyjście z hotelu , nawiedzenie Kaplicy Objawień z figurą Matki Boskiej Fatimskiej, nawiedzenie Bazyliki Różańcowej, gdzie znajdują się groby Pastuszków. Msza święta. Po mszy zwiedzanie Sanktuarium, w tym wizyta w Muzeum Pokój i Światło (ekspozycja darów wotywnych z całego świata oraz korony Matki Boskiej). Dalsze zwiedzanie Sanktuarium: Mur Berliński, pomnik św. Jana Pawła II, Bazylika Trójcy Świętej. Następnie spacer do ALJUSTREL & VALINHOS - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Po drodze droga krzyżowa. Powrót z Alżustrel do hotelu. Obiadokolacja. Wspólne wyjście z hotelu– spacer do Sanktuarium, uczestnictwo w wieczornych modlitwach (Różaniec w Kaplicy Objawień) i procesja ze świecami. Indywidualny powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

BATALHA - ALCOBAÇA - NAZARE - BRAGA

Zbiórka i przejście na Mszę Świętą w Kaplicy Objawień. Po mszy powrót do hotelu, śniadanie.. Przejazd do BATALHI miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria (Matki Boskiej Zwycięskiej), arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek) wybudowanego na pamiątkę zwycięskiej bitwy (stąd nazwa „batalia”). Kolejno przejazd do ALCOBACA , gdzie znajduje się Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów, zabytek znany z grobowców słynnej i nieszczęśliwej pary kochanków: Ines de Castro i króla Pedro I. Następnie przejazd do NAZARE , gdzie zatrzymamy się w starej części Nazare – Sitio na punkcie widokowym z którego rozciąga się wspaniały widok na Ocean Atlantycki. Tam poznamy legendę kościółka Matki Boskiej z Nazare i cudownej figurki N.M.P. Następnie wyjazd w kierunku Bragi. Przejazd do hotelu Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 4

SANTIAGO DE COMPOSTELA (HISZPANIA)

Śniadanie., wyjazd z hotelu i przejazd na teren Hiszpanii do SANTIAGO DE COMPOSTELA - najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Zwiedzanie najważniejszych miejsc w Santiago de Compostela. Wizyta w katedrze, która stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Msza Święta . Po Mszy czas wolny, a następnie wyjazd z Santiago. Przejazd do Portugalii, nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego

Sameiro przy hotelu Jana Pawła II. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

BRAGA, PORTO, COIMBRA

Śniadanie, wyjazd z hotelu, przejazd do PORTO - drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto.. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: Sé Catedral, dworzec kolejowy z kaflami azulejo, Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto. Czas wolny. Następnie przejazd do COIMBRY - dawnej stolicy Portugalii. Spacer po zabytkowej starówce Coimbry – miasta uniwersyteckiego (uniwersytet z 1290 r - jeden z najstarszych tego typu uczelni w Europie). Przejazd do Figuera da Foz). Zakwaterowanie w hotelu Obiadokolacja , nocleg.

DZIEŃ 6

ZWIEDZANIE LIZBONY

Śniadanie , wyjazd z hotelu, przejazd do LIZBONY Przejazd do dzielnicy Belem, wizyta w klasztorze Hieronimitów, spacer pod Wieżę Belem i Pomnik Odkrywców, przejazd przez dzielnicę Baixa, znaną z najważniejszych ulic i pałacy w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony) Rua Augusta, Restauradores, kolejno zwiedzanie najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza święta w Kościele Św. Antoniego. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony . Zakwaterowanie w hotelu .Obiadokolacja , nocleg.

DZIEŃ 7

TRANSFER NA LOTNISKO W LIZBONIE

Śniadanie- pakowane i wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko odprawa bagażowa wylot o godzinie 06:55 . Przylot do kraju o godz.11:55 .


Kolejnosc zwiedzania moze ulec zmianie.

W razie drastycznych podwyzek opłat paliwowych i wzrostu kursu euro cena moze zostac podwyzszona na 30 dni przed wylotem .

Grupa 49 uczestników koszt =3800zł + 230 Euro


INFORMACJE I ZAPISY

TEL.692 576 127


Cena zawiera:

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Lizbona - Warszawa , bagaż podręczny 8 kg i bagaż rejestrowany 23 kg

transport autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii ,

6 noclegów w hotelach 3,4* , pokoje 2,3 osobowe z łazienkami ( dopłata do pokoju jednoosobowego 180 Euro )

wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacje,

usługę pilota/przewodnika z Polski .

ubezpieczenie SIGNAL IDUNA NNW 15 000 PLN , KL 20 000 Euro , ubezpieczenie zawiera Choroby przewlekłe do 20 000 Euro i ewentualne leczenie w szpitalu na Covid-19 do kwoty 20 000 Euro

organizację wejść do zwiedzanych obiektów, rezerwację Mszy Świętych,

obowiązkowe ubezpieczenie na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

bilety wstępu , lokalni przewodnicy , zestawy słuchawkowe Tour Guide System.

Cena nie zawiera : transportu z i na lotnisko w Warszawie , ewentualnych testów , napojów do obiadokolacji , ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji .

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 roku 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 31 marca i 1 kwietnia (piątek i sobota przed niedzielą Palmową). Program znajduje się w

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 31 marca i 1 Kwietnia 2023 ROKU Piątek i sobota 31 marca i 1 kwietnia 2023: 7.00- Msza św. z nauką ogólną. 9.00- Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej.

bottom of page